Dwa zwycięstwa i dwie porażki drużyn Polonii

Udany występ i 3 kolejne zwycięstwo w lidze zanotowała pierwsza drużyna seniorów Polonii. Podopieczni Adama Kozłowskiego zwyciężyli w Sierakowicach po bramkach w 5′ Mariusza Cholewińskiego i w 35′ Szymona Kuzio.

Mecz ułożył się świetnie dla Polonistów. Po długim podaniu Szuby, Cholewińskiemu udało się przelobować głową bramkarza i trafić do pustej bramki. Niestety chwilę później kontuzji doznał Halman (skręcona kostka). W 30 minucie podobna sytuacja spotkała Juszczyka, który krzywo stanął na krawężniku znajdującym się za linią boczną boiska. Na szczęście chwilę później akcję Szuby z boku boiska świetnie zamknął Kuzio i podwyższył wynik na 2:0. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla naszego zespołu, po składnej akcji podyktowany został rzut karny. Niestety Radek Szuba przestrzelił i na tablicy wyników pozostał wynik 2:0. Od tego czasu inicjatywa należała do gospodarzy, a nasi zawodnicy tylko grali z kontry. Na domiar złego czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Kuzio. Jednak dobra postawa w grze obronnej, pozwoliła utrzymać korzystny wynik. Ogólny obraz meczu wskazywał na prowadzenie gry przez gospodarzy, ale nasi zawodnicy świetnie kontrowali i był to mecz w którym stworzyliśmy bodaj największą ilość dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.
 
Za ten mecz brawa dla naszego zespołu należą się szczególnie, gdyż obowiązki zawodowe i prywatne zatrzymały 6 zawodników, a do 30 minuty dodatkowo kolejnych dwóch zawodników musiało opuścić plac gry z powodu kontuzji. Przeciwności jednak jak widać nas wzmacniają!
 
Polonia z dorobkiem 14pkt. zajmuję 5 miejsce w tabeli.
 
Skład: Olszacki – Rajkowski, Bloch, Skarżyński, Pekrul – Kolk, Szuba, Juszczyk (30′ Truty), Kuzio, Halman (10′ Klawa), Cholewiński (75′ Rusłan)

Polonia z dorobkiem 14pkt. zajmuję 5 miejsce w tabeli.

Skład: Olszacki – Rajkowski, Bloch, Skarżyński, Pekrul – Kolk, Szuba, Juszczyk (30′ Truty), Kuzio, Halman (10′ Klawa), Cholewiński (75′ Rusłan)

Jeszcze efektowniejsze zwycięstwo zanotowała druga drużyna Polonii, która w ramach rozgrywek klasy B Grupa 1, na boisku w Nowym Porcie przy ul.Wyzwolenia 8 pokonała drużynę KKS Koleczkowo 8:3.

Bramki zdobywali kolejno Iwo Gerlee 25′, Jakub Czaplewski 44′, Jakub Dziadko 47′, Maciej Jędrzejczak 52′, Iwo Gerlee 55′, Michał Święcicki 66′, Jakub Dziadko 75′, Jakub Dziadko 90′. Podopieczni trenera Krzysztofa Myka, po trzech wygranych meczach zajmują obecnie 5 miejsce w lidze, i do prowadzącej Sopockiej Akademii Piłkarskiej traci 3 pkt, ale mają o jeden mecz rozegrany mniej.

Nie wiedzie się drużynie juniorów młodszych naszego klubu. W niedzielę zanotowali oni bowiem piątą kolejną porażkę w sezonie ulegając na własnym boisku  liderującej Koronie Żelistrzewo. Liczymy,że nasi młodzi zawodnicy w końcu się przełamią i już w najbliższej kolejce powalczą o pierwsze zwycięstwo , bo przeciwnikiem będzie zajmująca ostatnie miejsce drużyna Olimpicu Gdańsk.

 

Przykrą niespodziankę sprawili trampkarze Polonii z łączonej na mecze grupy 2005/2006, którzy niespodziewanie ulegli na wyjeździe Gedanii II Gdańsk 1:3. Niepokonana w lidze do tej pory drużyna, zagrała bardzo nieskutecznie i niestety musiała przełknąć gorycz porażki. Poloniści zajmują obecnie 5 miejsce w lidze mając 10 pkt. w 5 meczach. Lideruje Radunia II Stężyca z 17 pkt. w 7 meczach.