Remis w Pruszczu Gdańskim

W sobotnim spotkaniu seniorów w Pruszczu Gdańskim nasz zespół zremisował 1:1.
Mecz rozpoczęliśmy w wysokim pressingu, starając odbierać się pikę na połowie przeciwnika. Jednak to gospodarze jako pierwsi mieli okazję do zdobycia bramki. Po niedokładnym rozegraniu piłki przez nasz zespół, skrzydłowy Czarnych znalazł się w dogodnej sytuacji, ale posłał piłkę obok słupka. Po tej sytuacji mecz był całkiem wyrównany, a obie drużyny raczej starały się nie stracić bramki i zabezpieczyć dostęp do swoich bramek. Dopiero w 30 minucie po wybiciu piłki z własnego pola karnego przez Kacpra Kolka, Damian Belecki wyprzedził obrońców, minął bramkarza, a ten go sfaulował. Sędzia wskazał na wapno. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnie wykorzystał sytuację. Niestety parę minut później przy biernej postawie naszych obrońców Czarni wyrównali. W drugiej połowie zespół gospodarzy wyszedł bardziej zmobilizowany, grał wysokim pressingiem i to powodowała wiele problemów naszemu zespołowi. Jednak to my mogliśmy objąć prowadzenie. Po kolejnym długim zagraniu tym razem Cholewiński minął bramkarza, a ten znów faulował. Do piłki znów podszedł Belecki, ale kopnął piłkę wysoko nad bramką. Do końca meczu już tylko Pruszczanie stwarzali sobie sytuacje, dwie z nich powinny zakończyć się dla nich bramkami, ale na szczęście dla naszego zespołu albo nie trafiali w bramkę lub świetnie spisywał się Olszacki.
Był to zdecydowanie jeden ze słabszych naszych meczów, nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i stwarzać sobie sytuacji. Mimo to mogliśmy ten mecz wygrać, choć patrząc na końcówkę trzeba się także cieszyć z remisu.
Za tydzień podejmujemy u siebie Kaszuby Połchowo o godzinie 11:00 w sobotę.
Skład: Olaszacki – Rajkowski, Bloch, Zgliński, Habasiński – Szuba, Kolk (Kuzio), Juszczyk, Cholewiński (Stuznyi), Belecki, Cichocki (Pekrul)