Kończą się rozgrywki juniorskie

Rocznik 2001/2002/2003

Drużyna trenera Zbigniewa Kowalskiego występowała  w kategorii  juniora młodszego w lidze B1.

Nie był to udany rok naszej drużyny, choć należy wziąć pod uwagę, że w większości zespół zbudowany był z chłopców rocznika 2002 i 2003, czyli o rok lub dwa młodszych.

Ostatnie miejsce w tabeli nie zostało w klubie przyjęte jako powód do radości choć sama gra i ocena postępów poszczególnych zawodników nie powinna być już taka jednoznaczna.

Przed tymi chłopcami jeszcze jeden rok rywalizacji w rozgrywkach juniora młodszego i liczymy że po zapowiadanych zmianach w drużynie, odbuduje ona swoją pozycję .

 

Rocznik 2004/2005 

Rywalizujący w lidze JC2 gr. 2 Trampkarz podopieczni trenera Łukasza Wiktorowskiego  do ostatniej kolejki sezonu walczyć będą o awans do baraży do Ligi Wojewódzkiej w sezonie 2018/2019. Sytuacja w tabeli przed ostatnią kolejką spotkań powoduje, że aż 5 drużyn ma matematyczne szanse na wywalczenie awansu do baraży.

Dawno nie było tak wyrównanej rywalizacji w żadnej z grup, zaś nasi zawodnicy pokazali, że są w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem. Szkoda straconych w trakcie rozgrywek punktów, bo na pewnym etapie rozgrywek drużyna miała realne szanse na wygranie rozgrywek jeszcze przed ostatnią kolejką.

Liczymy jednak, że drużyna w ostatnim ligowym meczu odniesie zwycięstwo i w tym przypadku zapewni sobie co najmniej 3 miejsce w tabeli na koniec sezonu, co w porównaniu z poprzednim sezonem jest ogromnym skokiem jakościowym. W ostatniej kolejce o miano najlepszego strzelca ligi będzie walczył też nasz zawodnik Paweł Gontarz, który na razie jest na 3 miejscu podium.

Drużyna, której 45 %  składu osobowego stanowią młodsi zawodnicy z rocznika 2005 pokazała w przekroju całego sezonu ładny futbol i naprawdę zabrakło niewiele aby świętować awans do ligi wojewódzkiej. Drużyna straciła też najmniej bramek w sezonie.

W przekroju  całości rozgrywek z pełną świadomością można stwierdzić, że grupa „gdańska”  jest najmocniejsza w województwie z grup okręgowych i swoim poziomem niewiele odbiega od drużyn które rywalizują w lidze wojewódzkiej.

Na indywidualne oceny zawodników i całego zespołu przyjdzie jeszcze czas , ale i tak rocznik 2004/2005 pokazuję że warto poświęcić się szkoleniu chłopców i powoli odbudowywać pozycję Polonii, na którą nasz klub zasługuję.