Juniorzy naszego klubu zakończyli sezon.

 

Tym razem zaczniemy w podsumowaniu od rocznika 2004/2005 uczestniczącego w rozgrywkach JC2 Gdańsk dla chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych.

Trenowany przez Łukasza Wiktorowskiego zespół poczynił od ubiegłego sezony znaczny postęp i progres wyników co przełożyło się na 3 miejsce na koniec sezonu. Do ostatniego meczu drużyna walczyła o awans do ligi wojewódzkiej. To rocznik, z którym w klubie wiązano największe nadzieje w tym sezonie i pomimo braku awansu do ligi wojewódzkiej, zasłużył on na pochwałę.

Do awansu zabrakło naprawdę niewiele… tym bardziej że jako jedyny zespół w lidze pokonał on GAP SPARTĘ  dwukrotnie (2:1,3:0). Drużyna posiadała najlepszą obronę w lidze tracąc jedynie 16 bramek. Osiągnęła też drugi wynik w lidze, jeśli chodzi o stosunek bramek zdobytych do straconych (+45). Ponadto warto zwrócić uwagę, że w każdym z meczu w składzie drużyny było 40% z rocznika 2005.

Żadna inna drużyna w lidze nie posiadała tak dużej ilości ( 6)  chłopców, którzy byli powoływani na konsultację kadr pomorza. Z rocznika 2004 byli to Paweł Gontarz- trzy mecze mistrzowskie w kadrze wojewódzkiej, Maciej Trzciński, Wojtek Skibrowski, Kamil Filipczak zaś z rocznika  2005 Xavier Łyżeń i Patryk Gontarz.
Następni chłopcy z kadry rocznika też czekają na swoją szansę i oby w przyszłym sezonie mieli możliwość większego pokazania się.

Z końcem sezonu nastąpią w roczniku zmiany zarówno w kadrze zespołu jak i kadry szkoleniowej i z wielką ciekawością oczekujemy na nowy sezon. Liczymy, że kolejni zawodnicy w tym zespole wejdą na wyższy szczebel umiejętności i przyniosą nam dużo chwil radości.

 

Zupełnie inne nastroje panowały w tym sezonie w drużynie juniora młodszego (2001/2002).

Niestety nasi zawodnicy zajęli w lidze ostatnie miejsce, nie zdobywając w rundzie wiosennej nawet punktu. Nie za bardzo można tłumaczyć postawę drużyny tylko tym, że graliśmy w  lidze chłopcami z rocznika 2002 i 2003. W wielu drużynach bowiem grali chłopcy także z tych roczników.

Obiektywnie trzeba stwierdzić, że końcowy wynik nie do końca odzwierciedla możliwości tych chłopców i ich umiejętności. Bo sama gra nie wyglądała w meczach źle. Natomiast martwi postawa chłopców w niektórych przegranych wysoko meczach. Liczyliśmy w klubie,  że drużyna która w  zeszłym roku zajęła w lidze drugie miejsce powalczy w tym sezonie o coś więcej. Niestety boisko bardzo szybko zweryfikowało te plany. Szczegółową ocenę występów tego rocznika w lidze dokonamy w klubie, ale już teraz widać że drużyna potrzebuje wielu zmian przed nowym sezonem.

 

 

Wszystkim naszym zawodnikom za ich walkę, poświęcenie i reprezentowanie Polonii chcemy tą drogą serdecznie podziękować. Przed nami nowy sezon, nowe wyzwania i nowe emocje.