Porażka juniorów młodszych w Kolbudach

W swoim drugim występie ligowym porażki doznali nasi juniorzy młodsi. Porażka w Kolbudach tym boleśniejsza, że tworzyliśmy sytuację na równi z przeciwnikiem i w zasadzie sprawiedliwy byłby remis w tym meczu. Ale pokutowała u nas strasznie skuteczność wykańczania akcji, podobnie zresztą jak w zeszłotygodniowym meczu z Portowcem.

Jest to element nad którym drużyna musi solidnie popracować. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko chłopcom o dwa lata starszym wystąpiło 4 młodzików  z rocznika 2004!

Chcemy co raz częściej i szybciej dawać grać chłopcom z młodszych roczników, aby jak najszybciej ale też stopniowo wchodzili do juniorskiej,  a później seniorskiej piłki. Rozpoczęliśmy taki trend w klubie i dotyczyć on będzie każdej drużyny.

Tak naprawdę drużyna w tym kształcie jest ze sobą drugi tydzień i o zgraniu nie może być mowy. Z najstarszego rocznika jest  obecnie zgłoszonych jedynie 8 chłopców, zaś w większości w 26 osobowej kadrze zespołu są chłopcy z rocznika 2003 i 2004. Dodatkowo kapitan zespołu Grzegorz Kowalski został wykluczony przez kontuzję prawdopodobnie na całą rundę jesienną sezonu, co dodatkowo pogłębia kłopoty kadrowe rocznika, ale ……… jednocześnie jest szansą gry dla następnych. I tak należy do tego podchodzić. Kolejni zawodnicy dostają szansę gry i muszą pokazać, że chcą ją wykorzystać.