Podsumowanie sezonu grup młodzieżowych

To był burzliwy sezon w naszym wykonaniu. Nasze grupy młodzieżowe grały ze zmiennym szczęściem. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwa zespoły rocznika 2009 i 2004/2005, które w swoich ligach zajęły miejsca 1 i 2.
Praca w tych zespołach jest realizowana od kilku lat i widać stały postęp wszystkich zawodników, choć w zespole trampkarzy nie obyło się bez perturbacji i zmian trenerskich w trakcie sezonu.
Rocznik 2004/2005 kończy wiek grania w ligach dziecięcych i od nowego sezonu będzie grał w lidze juniora młodszego. Będzie to duże wyzwanie dla tych chłopców, bo będą spotykali się z drużynami których trzon będą stanowili zawodnicy rocznika 2003. Mamy nadzieję, że swoją postawą i zaangażowaniem jak dotychczas nadal będą podnosić swoje piłkarskie umiejętności.

Na miarę możliwości w sezonie zagrały zespoły juniora młodszego oraz 2007/2008. Szczególnie rocznik 2007/2008 po wielu przejściach i odejściu z zespołu 11 zawodników, zdołał się odbudować i dograć sezon do końca rundy.

Lekkim niedosytem zakończył sezon junior młodszy, bo drużyna potrafiła grać i mobilizować się z najlepszymi zespołami ligi i tracić punkty tam gdzie nie powinna. Ale całą rundę borykała się z kontuzjami szczególnie na pozycji bramkarza i jedynie w kilku meczach mogła wystąpić w optymalnym składzie, co od razu przekładało się na wynik sportowy. Od nowego roku drużyna w takim składzie osobowym jak dotychczas przestanie istnieć, najstarsi chłopcy zostaną włączeni do zespołu seniorów, zaś pozostali zostaną połączeni z rocznikiem 2004/2005 naszego klubu.

Następny sezon dla wszystkich naszych młodzieżowych drużyn zapowiada się więc ciężko, ale i interesująco.
Zapewne będzie dużo zmian kadrowych w zespołach, łącznie ze zmianami w sztabach szkoleniowych poszczególnych drużyn, ale o tym poinformujemy już niedługo.

W klubie mocno wierzymy w naszych zawodników i staramy się zapewnić im wszystkim jak najlepsze szkolenie, co widać po osiąganych wynikach. Mamy też nadzieję, że już wkrótce nasza sytuacja ekonomiczna się poprawi, bo na to zasługuje klub z 75-letnią tradycją!!

Zacznij grać i trenować na naszym stadionie. Razem twórzmy nową historię!!

Do sytuacji w seniorskiej drużynie Polonii odniesiemy się wkrótce w oddzielnym komentarzu.