Pagieła: Do Mrzezina z „pętlą na szyi”

W sobotę Polonia zagra z wiceliderem Startem Mrzezino. Początek o godzinie 16:00.

Po zaskakującej porażce na własnym boisku z Eko-Prod Szemud gdańszczanie spadli na 4 miejsce w tabeli i do miejsca gwarantującego awans tracą  cztery „oczka”, dlatego w Mrzezinie trzeba zwyciężyć za wszelką cenę, bo kolejna strata punktów może okazać się bolesna. Przed nami bardzo trudne spotkanie, na własne życzenie jedziemy do Mrzezina z „pętlą na szyi”. Wiem jednak, że tylko od nas zależy czy wyjdziemy z tego meczu zwycięsko – nie ukrywał w rozmowie z poloniagdansk.pl. trener Paweł Pagieła.

 Start, który jest beniaminkiem w pięciu meczach zdobył 10 punktów i w tabeli plasuje się tuż za liderem. Pod znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego Dariusza Kasprzyka. Obrońcy gdańszczan będą musieli uważać na Marka Piepera, który z pięcioma golami jest najlepszym strzelcem. Drużynę z Mrzezina należy traktować bardzo poważnie, bo zasłużyli na to dotychczasowymi wynikami. Mamy jednak obowiązek wygrywać nawet z dobrymi przeciwnikami i na ich terenie.

W sobotę urazy wykluczają z gry: Adama Kozłowskiego, Mariusza Cholewińskiego oraz Aleksy Zarzecznego. Sprawy zawodowe zatrzymują Ariela Winieckiego, nie będzie również  Jakuba Wojtkiewicza i Bartosza Pietruszki. – Borykamy się z problemami kadrowymi. Dopięcie meczowej „18” jest praktycznie niemożliwe. Trapią nas kontuzje i mało poważne podejście niektórych zawodników do swoich obowiązków i deklaracji dyspozycyjności z przed sezonu. Mimo utrudnień krystalizuje się grupa osób, na które mogę liczyć i z nimi chce grać o najwyższe cele – dodaje na koniec „Pagi”.

Do tej pory graliśmy ze Startem ośmiokrotnie. Nasz bilans to jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki http://poloniagdansk.pl/?p=905.

Przewidywany skład Polonii: Olszacki – Modrzejewski, Skarżyński, Skowroński – Mikołajczak, Szuba, Pikulski – Belecki, Piątkowski, Rychłowski.