Aktualności pierwszej drużyny

SKS Polonia Gdańsk Komunikat Zarządu Klubu SKS Polonia Gdańsk.
"Z dniem 09.10.2018 zarząd klubu SKS Polonia Gdańsk podjął decyzje o odwołaniu z funkcji trenerów pierwszego zespołu seniorów trenerów Krzysztofa Myka i Andrzeja Gontarza. Dziękujemy im za zaangażowanie i dotychczasową pracę z pierwszym zespołem. Obydwoje trenerzy pozostają w strukturach klubu.".
09.10.2018 at 07:08 amLike
SKS Polonia Gdańsk Kolejny mecz na własnym boisku przyniósł nam dzień pełen rozczarowania. Porażka ze Sztormem jest odzwierciedleniem naszej gry w tej rundzie. Nie potrafimy pozbyć się tych samych prostych błędów w obronie.
Sami sobie tak naprawdę prowokujemy sytuację, z których przeciwnicy na punktują. Natomiast nadarzających się okazji do zdobycia bramki nie potrafimy wykorzystywać.
Po pierwszej połowie mieliśmy nadzieje na odwrócenie losów meczu, ale czerwona kartka tak naprawdę zamknęła nam mecz, choć czasami odnosiło się wrażenie, że grając w osłabieniu graliśmy lepiej.
Trzeba szukać punktów w następnych meczach bo sytuacja zespołu powoli staje się bardzo trudna.

Polonia Gdańsk - Sztorm Mosty 0:3.
09.10.2018 at 06:53 amLike
SKS Polonia Gdańsk Po bolesnej porażce na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia, przyszło nam w niedzielę zmierzyć się w Pruszczu Gdańskim z ekipą miejscowego MKS.
Przegrywamy 1:2, choć najbardziej boli w tym wszystkim fakt, że znowu nie zdobywamy punktów, pomimo dobrej gry, a tracimy bramki po kuriozalnych błędach.
W żaden sposób nie byliśmy piłkarsko słabsi, czasami fragmentami to my prezentowaliśmy się lepiej. Bramkę na 1:2 straciliśmy w 93 minucie z karnego.
Miejmy nadzieję że to koniec złej passy, bo jak do tej pory mierzyliśmy się w rozgrywkach praktycznie tylko z drużynami z czołówki ligi.
Gramy w tej chwili najmłodszym składem w lidze, ale to wcale nie oznacza że jesteśmy przez to słabsi, brakuje nam jedynie doświadczenia i ogrania w seniorach, ale te zdobywamy z każdym kolejnym meczem.
Liczymy na przełamanie naszej drużyny i pierwsze zwycięstwo już w najbliższym meczu u siebie ze Sztormem Mosty.
02.10.2018 at 08:08 amLike
SKS Polonia Gdańsk Mecz derbowy z Gedanią na remis.
Mimo kilku nie wykorzystanych sytuacji bramkowych mecz na typowy remis, choć z samej gry w drugiej połowie ze wskazaniem na nasz zespół.
Mecz najmłodszych kadrowo zespołów w lidze - w tym meczu w pierwszym składzie Polonii wystąpiło 10 młodzieżowców - mógł się podobać.
Bramkę dla naszego zespołu zdobył Przemek Juszczyk po ładnej asyście Kuby Zglińskiego. Obyśmy wspólnie oglądali co raz więcej takich zagrań naszej drużyny.
17.09.2018 at 10:19 amLike
SKS Polonia Gdańsk Dotrzymaliśmy obietnicy! Dodatkowe zajęcia motoryki i salka uruchomione.

"Cały czas poprawiamy naszą infrastrukturę, aby naszym zawodnikom umożliwić jak najlepsze warunki do treningu. Ruszyły zajęcia motoryki dla prawie wszystkich grup młodzieżowych w klubie. Starać się będziemy je rozwijać tak, aby każda grupa odbywała je w określonym cyklu i określonej formie dostosowanej do wieku. Będziemy się starali aby grupy ćwiczyły na naszym obiekcie. Dlatego też zgodnie z zapowiedziami uruchomiliśmy już salkę motoryki, trochę doposażyliśmy w sprzęt.Mamy przygotowane stanowiska dla stacjonarnych rowerów, Myślimy o zakupie kolejnych urządzeń. Powstało więc w klubie miejsce, w którym niezależnie od pogody kompleksowo można już takie zajęcia przeprowadzić ." - powiedział dyrektor sportowy klubu Andrzej Gontarz

"Brakuje nam wielu rzeczy w klubie i środków na ich realizacje, ale wierzę, że ciężką pracą i osobistym zaangażowaniem, wiele rzeczy można zrobić samemu. Szkoda, że niektóre instytucję przy dotacjach... o nas zapomniały. Mam na myśli m.in. miasto Gdańsk, które dwukrotnie w tym roku odmówiło nam dotacji. Liczę na wsparcie i pomoc przy realizacji niektórych pomysłów na rodziców, bo to ich dzieci w naszym klubie trenują i tak naprawdę dla nich to wszystko robimy." - dodał Andrzej Gontarz
SKS Polonia Gdańsk added 4 new photos.
13.09.2018 at 07:13 amLike
SKS Polonia Gdańsk W meczu niewykorzystanych sytuacji remisujemy z GKS Sierakowice 2:2 i zdobywamy pierwszy punkt w rozgrywkach.

Szkoda straconych punktów, ale nasza młoda drużyna - tym razem 9 młodzieżowców w pierwszym składzie - nadal nie potrafi w pełni przez 90 minut kontrolować pojedynku. Warto jednak zaznaczyć, że naprawdę graliśmy niezłe zawody, a czasami nasza gra naprawdę wyglądał bardzo dobrze. Brak nam skuteczności i spokoju pod bramką przeciwnika. Ale widać postęp w grze z każdym meczem i oby zaczęło przekładać się to na zdobycze punktowe.
09.09.2018 at 09:10 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Niestety do Kartuz udaliśmy się w mocno osłabionym składzie, w całości prawie młodzieżowym .
Choć gra nie była najgorsza, to wynik niestety już tak. Nasi zawodnicy (8 młodzieżowców w pierwszym składzie) ciągle popełniają za dużo indywidualnych błędów, które skutkują stratami bramek. Tych straconych bramek jest stanowczo za dużo.
Widać, że zawodnicy ciągle się uczą seniorskiej gry, ale powoli popełniane błędy zaczynają irytować. Musimy niestety uzbroić się w cierpliwość i ten okres przeczekać, tym bardziej jak widać po układzie tabeli trafił się nam najgorszy z możliwych terminarz z drużynami z samej czołówki ligi.
Liczymy, że już w następnym meczu sytuacja się poprawi i będziemy mieć pierwsze powody do zadowolenia.
06.09.2018 at 11:00 amLike
SKS Polonia Gdańsk Trzeciej z rzędu porażki doznał zespół seniorów. Tym razem ulegliśmy drużynie Orląt Reda 0:3.

Nie był to najlepszy mecz naszej drużyny, ale wynik nie odzwierciedla samego przebiegu gry.

Co z tego skoro znowu niestety błędy i nieuwaga doprowadziły do strat bramek. Tworzymy w meczach swoje sytuacje, okresami prowadzimy grę, a później niestety przytrafiają się nam bramki "z niczego". Nie wykorzystujemy 5-6 sytuacji w meczu, za to nasi przeciwnicy wykorzystują sytuacje bezlitośnie. Nasza młoda drużyna musi solidnie popracować nad odpowiedzialnością w grze i konsekwentnym działaniem w trakcie gry. Wymaga to cierpliwości i czasu, ale każdy z naszych zawodników zdawać sobie musi jednocześnie sprawę, że musi przejść przyśpieszony kurs nauki gry seniorskiej.

Nadal jednak wierzymy, że projekt szkolenia młodzieży i jak najszybsze wprowadzanie zawodników do "dorosłej" piłki przyniesie nam korzyści.
27.08.2018 at 10:45 amLike
SKS Polonia Gdańsk Porażka z Władysławowem.
Niestety kolejnej porażki w lidze doznała nasza młoda drużyna. Po czerwonych kartkach w poprzedniej kolejce w mocno zmienionym składzie graliśmy z jednym z zespołów, które jawnie deklarują chęć awansu do IV ligi.
Niestety powtórzyliśmy błędy z poprzedniego meczu. Suma nieodpowiedzialności i błędy indywidualne doprowadziły do porażki 1:5. Tym razem zawiodło wiele elementów i tak zwyczajnie byliśmy gorsi piłkarsko. Znowu błysnął Damian Belecki i strzelił jedyną bramkę dla naszego zespołu.
Dzisiaj po raz pierwszy w seniorskich rozgrywkach udanie zadebiutował JAKUB DERLUKIEWICZ-PEPA z rocznika 2001.
19.08.2018 at 01:31 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Porażka na początek ligi.
W mocno młodzieżowym składzie rozpoczęliśmy rozgrywki nowego sezonu 2018/2019 w Lidze Okręgowej No10.pl.
W tym sezonie, staramy się postawić na naszych wychowanków i dawać grać jak najmłodszym zawodnikom, którzy dopiero co zakończyli wiek juniora i muszą po raz pierwszy zmierzyć się w grze seniorów.
Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że będzie to bardzo ciężki początek sezonu dla nowo budowanej drużyny.
Ale w pewnym sensie ma to być kierunek ku przyszłości klubu. Kadra naszego zespołu zmieniła się całkowicie i jest to mieszanka młodości i doświadczenia. Czy będzie to mieszanka wybuchowa zobaczymy w przyszłości.

Pierwszy mecz w Pszczółkach w środę 15.08.2018r. potwierdził, że drużyna potrafi grać w piłkę, ale aby zwyciężać w lidze potrzeba konsekwencji w grze i odpowiedzialności. Jednego i drugiego nam niestety zabrakło, dwie czerwone kartki pozbawiły nas możliwości rywalizacji. Jedyną bramkę zdobył dla nas Damian Belecki.
Trudno oceniać zespół po meczu gdzie przez godzinę musimy grać w 10 , a ostanie 30 minut w 9.
Nawet jednak grając w 9 staraliśmy się kreować sytuacje pod bramką przeciwnika, co w konsekwencji przy stanie 1:2, pozwalało wierzyć że będziemy w stanie przynajmniej doprowadzić do remisu. Niestety ostatnie 15 minut pozbawiły nas złudzeń. Mocno osłabiony i zmęczony zespół nie dał rady i pierwsza w sezonie porażka stała się faktem.
19.08.2018 at 01:19 pmLike
SKS Polonia Gdańsk JedziemySKS Polonia Gdańsk added 3 new photos.17.08.2018 at 10:09 amLike
SKS Polonia Gdańsk Wracamy z obozu planowany powrót około godziny 14 na stadionie Polonii17.08.2018 at 10:02 amLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień V cz. 2SKS Polonia Gdańsk added 13 new photos.16.08.2018 at 06:57 amLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień V.SKS Polonia Gdańsk added 30 new photos.16.08.2018 at 06:54 amLike
SKS Polonia Gdańsk Dziś inauguruje sezon nasz zespół seniorów.
Wybieramy się do Pszczółek na mecz z Beniaminkiem V Ligi, miejscowym Potokiem.
Zapraszamy wszystkich na mecz!
15.08.2018 at 09:18 amLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień IV.SKS Polonia Gdańsk added 28 new photos.13.08.2018 at 10:53 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień III.SKS Polonia Gdańsk added 30 new photos.13.08.2018 at 10:47 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień II Fotorelacja cz.2SKS Polonia Gdańsk added 28 new photos.11.08.2018 at 09:46 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Obóz dzień II Fotorelacja cz.1SKS Polonia Gdańsk added 23 new photos.11.08.2018 at 09:38 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Pierwszy dzień obozu w Iławie w zdjęciach cześć 2SKS Polonia Gdańsk added 27 new photos.10.08.2018 at 09:53 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Pierwszy dzień obozu w Iławie w zdjęciach cześć 1SKS Polonia Gdańsk added 35 new photos.10.08.2018 at 09:43 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Wszyscy szczęśliwie dojechali
.Obóz SKS Polonia w Iławie rozpoczęty.
10.08.2018 at 11:06 amLike
SKS Polonia Gdańsk W ostatnim sparingu przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi zespół seniorów zremisował z Orłem Straszyn 2:2. Mimo sporej przewagi i dużej ilości sytuacji nie udało nam się odnieść zwycięstwa. Bramki dla naszego zespołu strzelali Robert Cichocki po dobitce strzału Piotra Zubkowicza oraz Damian Klasa po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Iwo Gerlee.
Orzeł Straszyn - Polonia Gdańsk 2:2 (2:0)
Sklad:
Bartosz Olszacki (Dominik Weiner '46) - Maciej Jędrzejczak (Piotr Zubkowicz '60), Damian Klawa, Piotr Skierka (Bartosz Nydza'60), Mateusz Rajkowski (Mateusz Obarzanek '46) - Michał Dąbrowski, Wojciech Kempiński, Mateusz Filipowicz (Remigiusz Halman '60) - Robert Cichocki, Kuba Dziadko, Przemysław Juszczyk (Iwo Gerlee '60)
09.08.2018 at 10:05 amLike
SKS Polonia Gdańsk W dniu dzisiejszym zespół seniorów rozegrał kolejną grę kontrolną. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku na Naszym stadionie pokonaliśmy zespół Pomorzanina Gdynia 10:1.
Warto zaznaczyć, że na pozycji środkowego obrońcy 90 minut rozegrał urodzony w 2003 roku Nasz wychowanek Grzegorz Kowalski. Jak na debiut w tak młodym wieku był to bardzo dobry występ w jego wykonaniu.
Polonia Gdańsk -Pomorzanin 10:1
Bramki:
Robert Cichocki 2, Damian Belecki 2, Mateusz Rajkowski, Maciej Suszyński, Przemysław Juszczyk, Szymon Kuzio, Mateusz Filipowicz i jedna samobójcza.
05.08.2018 at 08:22 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Spotkanie pokoleniowe byłych zawodników Stoczniowca Gdańsk i obecnej Polonii Gdańsk.
W piątek na obiektach SKS Polonii Gdańsk przy ul. Marynarki Polskiej odbyło się spotkanie byłych zawodników którzy pamiętają czasy Stoczniowca Gdańsk i kontynuatora tradycji Polonii Gdańsk. Było wiele wspomnień i anegdot zarówno z boiska jak i z szatni zespołu.
Chcemy kontynuować tradycję zapraszania na takie spotkania byłych naszych zawodników. Chcemy budować swoją tożsamość klubową i przywiązanie do klubu zarówno byłych jak i obecnych zawodników. Jednocześnie liczymy, że dzięki temu lista osób oddanych naszemu klubowi wzrośnie - powiedział o spotkaniu Prezes Łukasz Jeżewski
SKS Polonia Gdańsk added 2 new photos.
05.08.2018 at 10:42 amLike
SKS Polonia Gdańsk Zespół seniorów rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem była A-klasowa Osiczanka Osice. Nasz zespół odniósł zwycięstwo 4:2. Na listę strzelców wpisali się Maciej Suszyński, Wojciech Kempiński, Mateusz Filipowicz oraz Kuba Dziadko.
Osiczanka Osice -Polonia Gdańsk 2:4 (1:1)
Skład Polonii:
Sebastian Goławski- Maciej Jędrzejczak, Piotr Zubkowicz (Dawid Lewczuk 46'), Piotr Skierka, Kuba Zgliński (Maciej Suszyński 80') - Wojciech Kempiński, Michał Dąbrowski, Przemysław Juszczyk (Mateusz Filipowicz 46') - Damian Belecki (Robert Cichocki 75'), Robert Cichocki (Kuba Dziadko 46'), Maciej Suszyński (Iwo Gerlee 46')
W najbliższy weekend Nasz zespół miał rozegrać dwa sparingi jednak drużyna rezerw Lechii Gdańsk odwołała mecz i dlatego rozegrany tylko jedno spotkanie. W niedzielę o godzinie 17.00 na własnym stadionie zagramy z b- klasowym Pomorzaninem Gdynia.
03.08.2018 at 11:52 amLike
SKS Polonia Gdańsk Uwaga! Karta obozowa na wyjazd na obóz piłkarski grup młodzieżowych SKS Polonia Gdańsk znajduje się pod adresem http://poloniagdansk.pl/?attachment_id=7571 .
Obóz został zgłoszony i zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty pod numerem 32500/POM/2018-L
24.07.2018 at 10:56 amLike
SKS Polonia Gdańsk Bramka wstawiona, zgodnie z warunkami licencji związkowej, boisko ma teraz dopasowane rozmiary i pozostaje już tylko walka o zwycięstwa dla POLONII!!!SKS Polonia Gdańsk added 3 new photos.22.07.2018 at 06:00 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Pierwszy oficjalny sparing rozegrała dzisiaj pierwsza drużyna Polonii Gdańsk. Na dobrze przygotowanej po renowacji płycie boiska seniorzy pokonali dzisiaj zespół KP Sulmin 11:2.

Bramki: Robert Cichocki 1, Piotr Skierka1, Damian Belecki 2, Kuba Dziadko 3, Mateusz Rajkowski 1, Kacper Plesiak 1, Kuba Zgliński 1, Szymon Kuzio 1.

Grano 3x30 minut

1 tercja
Dominik Weiner, Maciej Jędrzejczak, Damian Klawa, Piotr Skierka, Kuba Zgliński, Dawid Lewczuk, Robert Cichocki, Mateusz Filipowicz, Szymon Kuzio , Kuba Dziadko, Damian Belecki

2 tercja
Bartosz Olszacki, Mateusz Rajkowski, Dawid Lewczuk, Piotr Zubkowicz, Damian Janowski, Kuba Zglinski, Remigiusz Halman, Przemysław Juszczyk, Kacper Plesiak, Michał Orłowski, Dominik Bejnarowicz

3 tercja
Sebastian Kaczmarek, Mateusz Rajkowski, Damian Klawa, Piotr Skierka, Kuba Zgliński, Dawid Lewczuk, Robert Cichocki, Przemysław Juszczyk, Szymon Kuzio , Kuba Dziadko, Damian Belecki.

W zespole wiele powrotów i kilku nowych zawodników. Powoli krystalizuje się skład na sezon 2018/2019. Nic nie sprzyja rozwojowi drużyny jak rywalizacja na wszystkich pozycjach. Staramy się mocno odmłodzić kadrę zespołu, ale też korzystać będziemy z doświadczenia i umiejętności starszych zawodników.
Przed nami kilka następnych sparingów, o których wkrótce poinformujemy. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu FB i strony poloniagdansk.pl
SKS Polonia Gdańsk added 2 new photos.
20.07.2018 at 09:05 pmLike
SKS Polonia Gdańsk Roczniki juniorskie naszego kulbu 2002/2003 i 2004/2005 wznowiły treningi. Frekwencja jeszcze mocno wakacyjna, ale liczymy że już niedługo się to zmieni.

Cały czas zapraszamy nowych zawodników do podjęcia treningów w naszym klubie.
SKS Polonia Gdańsk added 3 new photos.
17.07.2018 at 10:36 amLike